Age : 29
Mjesto : Isperd racunara
Registration date : 2008-11-17

Medjunarodni sport - Kosarka - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Medjunarodni sport - Kosarka   Medjunarodni sport - Kosarka - Page 2 Icon_minitime12/5/2008, 9:25 am

MACCABI SE OSVETIO VUKOVIMA

Medjunarodni sport - Kosarka - Page 2 2v2jcic

Paklena atmosfera i dramatična završnica u "Nokia Areni", Maccabi je na kraju uspio porazit "vukove", te tako im se osvetiti za poraz u Zagrebu.

Favorit na papiru je bio izraelski prvak, a na parketu se to i vidjelo u prvoj četvrtini. "Žuti" su sa deset razlike u svoju korist, završili prvi period utakmice. Izraelci su Ciboni "utrpali" 29 koševa za deset minuta igre.

U drugoj četvrtini gosti se ipak bude, te na odmor odlaze sa zaostatkom od tri koša. Odličnu partiju "cibosi" su nastavili i u trećem periodu, ponajprije zahvaljujući odličnom Prkačinu.
Zadnja četvrtina je počela vodstvom Maccabija (69:67), odlični Vukušić je pogađao, a Cibona je u zadnjim minutama mogla doći i do pobjede. Kus je promašio šut za tri poena, a u sljedećem napadu gosti iz Zagreba prave faul na visokom Izraelcu Eliyahu, koji je siguran sa linije slobodnih bacanja.
Na kraju rezultat je glasio 88:83, Cibona može biti zadovoljna igrom, rezultatom svakako ne. Maccabi je pobjedom ostao u trci za Final-four, a EKIPA Velimira Perasovića je pobjedom bila sigurna u prolaz, nakon šest odigrnaih kola.

Treba napomenuti da je večeras više od 11 hiljada ljudi prisustovalo u Nokia Areni.
"Vukovi" igraju protiv Bosne u okviru NLB lige sljedeće nedjelje, a onda u Draženovom domu dočekuju francuski Le Manš. Težak raspored za izabranike Velimira Perasovića.

Poredak: 1. Olympiacos 5-1, 2. Cibona 4-2, 3. Unicaja 4-2, 4. Maccabi 3-3, 5. Air Avellino 2-4, 6. Le Mans 0-6

Svi rezutati 6. kola:
Maccabi - Cibona 88:83, Žalgiris K. - Panathinaikos 69:80, Fenerbahce - Tau Ceramica 69:81, Union Olimpija - Joventut 65:86, Barcelona - Nancy 91:68, Lottomatica Roma - Alba Berlin 70:64
(sportsport.ba)
Sale
Moderator
Moderator
Sale

Age : 29

KomentarNaslov komentara: Re: Medjunarodni sport - Kosarka   Medjunarodni sport - Kosarka - Page 2 Icon_minitime12/6/2008, 7:49 pm

KIKANOVIĆ I MILOŠEVIĆ PROTIV ZADRA

Medjunarodni sport - Kosarka - Page 2 12387br

Derbi 11. kola NLB lige odigraće u „Pioniru“ Crvena zvezda i Zadar. Sastav Svetislava Pešića gladan je uspjeha, a težak poraz u prethodnom kolu od Hemofarma dodatni je motiv za „crveno-bele“ da se iskupe i pokašžu da je to bio samo loš dan.

S druge strane, Zadrani su izuzetno kvalitetni, no mnogo bolje partije pružaju na svom parketu pa blagu prednost treba dati Elmedinu Kikanoviću, Milanu Miloševiću i saigračima iz Zvezde.

Partizan će imati težak zadatak. Izabranici trenera Dušana Vujoševića gostuju Splitu koji je na „Gripama“ jako opasan. Gosti su umorni od teškog euroligaškog susreta protiv Efes Pilsena, no ipak su favoriti za pobjedu.
Vrlo težak posao je pred Hemofarmom na gostovanju u Ljubljani, dok FMP ima dobru priliku da prekine neugodnu seriju jer mu goste stiže Zagreb, sastav koji se u dosadašnjem dijelu sezone ne može pohvaliti dobrim partijama.
U derbiju začelja Vojvodina će ugostiti slovenački Helios iz Domžala.

Medjunarodni sport - Kosarka - Page 2 B6wk8o

U okviru trećeg kola Eurocupa, odigrano je 16 utakmica. Dva bh košarkaša, Elmedin Kikanović i Nemanja Gordić su odradili veliki dio posla u Zvezdi odnosno Budučnosti.

Zvezda je u Pioniru bila sigurna protiv Turowa 97:69. Kikanović je na parketu proveo 21 minutu te je u tom periodu ubacio 17 poena uz 1 skok. Nemanja Gordić je 14 poena i jedan skok ugradio u pobjedu Budučnostinad Hemofarmom 70:59.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti njih nekoliko. Bešiktaš je poražen od Khimikia 69:71 uz 25 poena Kellya McCartya. Spirou Charleroi je nakon produžetka savladao Brose Baskets 64:62 Walsh je dodao 18 poena, dok Greene sa druge strane utakmicu zaključio sa 20 poena. Zadar je ostvario pobjedu u gostima i to protiv Roannea 68:84.

Medjunarodni sport - Kosarka - Page 2 2wg9oj4

Sinoć je odigrano devet utakmica na američkim NBA parketima. Cavsi i dalje ne znaju za poraz, dok su Lakersi iznenađujuće izgubili u Sacramentu.

Cavsi su sinoć nastavili pobjedonosni niz svladavši na svom parketi Raptorse rezultatom (114:94). Ovo je bila 12 uzastopna pobjeda Cavsa na svom parketu, ali sa još jednim fascinantnim podatkom. Naime, nakon legendarni Bullsa koji su imali omjer na kraju sezone 72/10, niti jedna momčad nije upisala četiri uzastopne pobjede sa dvadeset poena razlike kao Cavsi u ovom nevjerovatnom nizu. James je utakmicu završio sa 31 poenom, pet skokova, četri asistencije i tri ukradene lopte, čime je postao najbolji "kradljivac" u istoriji Cavsa sa 737 ukradenih lopti.

Lakersi su sinoć iznenađujuće poraženi od slabih Kingsa rezultatom (113:101), Kingsi su ovom pobjedom prekinuli niz od osam uzastopni poraza.

Spursi i Maveicksi su igrali dva produžetka, da bi na kraju Spursi slavili rezultatom (133:126).