Forum za učenike osn. škola u Banjaluci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum za učenike osn. škola u Banjaluci

Na ovaj forum neka se prijave svi koji idu / su u skorije vrijeme išli u neku od osnovnih škola u Banjaluci!!!
 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika

Go down 
+2
Darty
Determinanta
6 posters
AutorPoruka
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime9/12/2008, 7:54 pm

Ako je nekome potrebno da se pomogne oko prevoda teksta sa njemačkog jezika, može da se obrati za pomoć ovdje!
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime11/18/2008, 8:27 pm

o bože ja njemacki nemam pojma...ali blage veze...ali imama pet...XD
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime11/18/2008, 10:23 pm

E pa ti si baš ono... NO COMMENT.
Ja ga kontam, koliko toliko...

Evo, vidite šta je zanimljivo kod ovog njemačkog, upravo ono u čemu je poenta... da je mnogo riječi koje mi danas koristimo upravo njemačkog porijekla , kao riječ ,,kontati,, od njemačkog ,,konnte,, - tj. ken = moći.
Razz:P:P

I am like a freak!!!Razz:P:P
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime11/18/2008, 11:13 pm

hahahhaha...vidi stvarno...

ja znam bite....sprig nicht,rette mich....i jos par rjeci...XD
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime11/18/2008, 11:14 pm

ali zato znam gramatiku iz njemackog....ja mislim da je njihova gramatika najlaksa na ovom svijetu!!!ako nekom treba pomoc(samo deveti posto sam ovo ostalo zaboravila)neka se javi...oko onih recenica znam sve...
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/2/2008, 1:22 am

Evo ja se prvi javljam.
Citati znam, prevoditi koliko toliko, al gramatiku pojma neam^^

Pomagaj, plz xD
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/2/2008, 11:18 pm

Darty (citat):
ali zato znam gramatiku iz njemackog....ja mislim da je njihova gramatika najlaksa na ovom svijetu!!!ako nekom treba pomoc(samo deveti posto sam ovo ostalo zaboravila)neka se javi...oko onih recenica znam sve...

e sutra imam kontrolni tako da bi bilo pozeljno da mi nabrzaka prepricas sve sto trebam znati o tim recenicama. plz...
P.S. nemoj da me ucjenjujes slikama.... xD
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/2/2008, 11:27 pm

aj dobro...

imas tri vrste recenica...koja ti vrsta treba

a predpostavljam da nemas pojma ni koje postoje pa evo...

Wenn
weil
i

ZO???

koja te zanima?
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/2/2008, 11:28 pm

pa sve...
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/2/2008, 11:42 pm

lol!

ok evo sve...

WEIL

najlakše ćes shvatiti na primjeru:

-DIE TIER HABEN NICH GENUG PLATZ
-DIE KAFIGE SIND KLEIN

znaci imas ove dve rečenice moras ih spoiti uz pomoc veznika WEIL to ces ovako napraviti
prepišeš komplet prvu rečenicu staviš zarez(obavezno zarez jer bez njega ti je netacna recenica) napišeš vezni WEIL i prepišeš drugu rečenicu stim da glagol ide na zadnje mjesto!!!!(to isto ne moj zaboraviti glagol na zadnje mjesto!!!!)

zanci to bi ovako izgledalo

die tier haben nicht geug plstz,WEIL Kafige klein SIND(kao sto vidis glagol je Sind i ide na zadnje mjesto...)


KAKO ZNAS KADA TREBAS DA OVAJ VEZBIK KORISTIS???

to naprosto moraš znati prevod rečenica(reko si da ti to nije problem) WEIL ti znači ZATO STO...i prema tome znas kada trebas ovo koristiti...


idemo dalje...
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/2/2008, 11:44 pm

E darty il kako se vec zoves hvalaaa vrlo...^^
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/2/2008, 11:55 pm

WENN

znaci opet je lakše na primjeru...

ALLE AUTOFAHRER GEHEN ZU FUB
ES GIBT WENIGER LUFTVERSCHMUTZWNG

ovako ide na prvo mjesto u prvoj rečenici ide veznik WENN i prepišeš ostatak prve rečenice stim da glagol u prvoj rečenici ide na kraj te prve rečenice!!! i staviš zarez(opet obavezan zarez)a u drugoj zamjenis (kako ja to volim reći i najlakše je zapamtiti)prve dve reči u drugoj rečenici(ali pazi ako ima član tu moraš paziti!!!)....to bi ovako izgledalo


WENN alle Autofahrer zu Fub GEHEN,GIBT ES weniger Luftverschmutzwng

lako je...


idemo dalje... lol!
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/3/2008, 12:02 am

i zadna ZO

ES IST GESUND.
ESSEN OBST UND QEMUSEN

znaci opet primjer ovako bi to istlo

Prvu prepišeš i staviš zarez(opet obavezno)u drugoj rečenici glagol stavis na zadnje mjesto(essen)ali prije njega staviš ZO...ovo je najlakše i to ide ovako...


ES IST GESUND,OBST UND QEMUSEN ZO ESSEN

ETO TO JE TO....JAKO JE LAKO!!!

I SREĆNO!!!


nadam se da sam barem malo pomogla! lol!
Na vrh Go down
Pyranth
Moderator
Moderator
Pyranth


Male Broj komentara : 194
Age : 29
Mjesto : Ono tamo vamo pa skrenes desno
Registration date : 2008-11-26

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/7/2008, 5:30 pm

Ja nemam njemacki ( Sad Sad Sad ), ali zato imam onaj bolesni, glupi FRANCUSKI.... Onaj naglasak je tolikoooo gluuuup da mi je muka cim pomislim na to... Sto je najgore, drugarica izgovara bolje od nastavnice sto je UZAS! A nastavnica ima 1000 godina Shocked Shocked Shocked
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/8/2008, 2:40 am

Eeeeeeeeeeeeeej, ja idem u Francusku 7. januara na zimovanje... Aj me nauci nekoliko fraza, da se ne pojavim tamo bas kao pala sa marsa! Pls., ako ti se da!!!
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Pyranth
Moderator
Moderator
Pyranth


Male Broj komentara : 194
Age : 29
Mjesto : Ono tamo vamo pa skrenes desno
Registration date : 2008-11-26

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/8/2008, 6:15 pm

Oui - Da
Non- Ne
Merci - Hvala
Bon - dobro (kao O.K)
Bien - dobro (suprotno od lose)

Ne znam puno toga, mrzim francuski iz dna duse... baba nam predaje Smile ...

btw. Nadam se da sam pomogao! lol! lol! lol! lol! lol!
Na vrh Go down
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/16/2008, 3:23 pm

ja njemacki mrzim Evil or Very Mad kontam ja njega malo al rijeci vezze.....a imam 5 ZASAD al poslije danasnjeg kontrolnog silent .....ja bi voljela da mi imamo italijanski il spanski u skoli zato sto mi oni puuuuuuno bolje idu a i ljepsi su i zanimljiviji. Surprised Very Happy Wink .a njemacki kod nas nikome podnosi..sto zbog nastavnice...sto zbog jezika.. Mad Mad Mad .......
Na vrh Go down
Pyranth
Moderator
Moderator
Pyranth


Male Broj komentara : 194
Age : 29
Mjesto : Ono tamo vamo pa skrenes desno
Registration date : 2008-11-26

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/16/2008, 8:22 pm

Meni se od svih stranih jezika najvise svidja Italijanski, Ruski i Grcki... i Engleski naravno... Francuski, Spanski i Svapski previse smaraju sa izgovorom...
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime12/16/2008, 8:23 pm

da li neko ovde ko ide u deveti razred za njemacki koristi Ping-Pong uđbenik???
Na vrh Go down
Ballerina

Ballerina


Female Broj komentara : 10
Age : 29
Mjesto : Borik, Banja Luka
Registration date : 2009-03-07

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime3/7/2009, 3:59 pm

Pyranth (citat):
Ja nemam njemacki ( Sad Sad Sad ), ali zato imam onaj bolesni, glupi FRANCUSKI.... Onaj naglasak je tolikoooo gluuuup da mi je muka cim pomislim na to... Sto je najgore, drugarica izgovara bolje od nastavnice sto je UZAS! A nastavnica ima 1000 godina Shocked Shocked Shocked

fuuuuj...ne bih ja imala francuski!! Razz Very Happy Evil or Very Mad
Na vrh Go down
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime3/8/2009, 10:08 pm

ja bih radije francuski nego ovaj sugavi njemacki.....
Na vrh Go down
Ballerina

Ballerina


Female Broj komentara : 10
Age : 29
Mjesto : Borik, Banja Luka
Registration date : 2009-03-07

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime4/5/2009, 12:27 am

Darty (citat):
da li neko ovde ko ide u deveti razred za njemacki koristi Ping-Pong uđbenik???
Ja. Twisted Evil
Na vrh Go down
Ballerina

Ballerina


Female Broj komentara : 10
Age : 29
Mjesto : Borik, Banja Luka
Registration date : 2009-03-07

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime4/5/2009, 12:31 am

Administrator (citat):
Eeeeeeeeeeeeeej, ja idem u Francusku 7. januara na zimovanje... Aj me nauci nekoliko fraza, da se ne pojavim tamo bas kao pala sa marsa! Pls., ako ti se da!!!

Blago ti se...I, kako ti je bilo???
Na vrh Go down
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime4/8/2009, 11:44 pm

Ballerina (citat):
Darty (citat):
da li neko ovde ko ide u deveti razred za njemacki koristi Ping-Pong uđbenik???
Ja. Twisted Evil
ja sam koristila prije...
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime4/12/2009, 6:32 pm

Ballerina (citat):
Administrator (citat):
Eeeeeeeeeeeeeej, ja idem u Francusku 7. januara na zimovanje... Aj me nauci nekoliko fraza, da se ne pojavim tamo bas kao pala sa marsa! Pls., ako ti se da!!!

Blago ti se...I, kako ti je bilo???
Ma bilo extra... Bas smo se zabavili... A najbolji dijelovi su bile one dvije veceri u |Francuskom restoranu sa francuskim vinom i onim njihovim specijalitetima sa sirom... Jao hocu opeeeet!!!!
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Sponsored content





Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika   Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Tekstovi vezani za njemački jezik iz udžbenika
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Tekstovi pjesama

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Forum za učenike osn. škola u Banjaluci :: Školski predmeti :: Njemački jezik-
Idi na:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions