Forum za učenike osn. škola u Banjaluci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum za učenike osn. škola u Banjaluci

Na ovaj forum neka se prijave svi koji idu / su u skorije vrijeme išli u neku od osnovnih škola u Banjaluci!!!
 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!

Go down 
+4
Darty
Dorotea94
SerbianFighter
Determinanta
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime9/12/2008, 8:04 pm

Pitajte - bolje pitati nego kasnije ispaštati!!!
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime10/11/2008, 10:06 pm

Evo pitanja za ove radoznale:
Ko je (ne sta vec ko) je Atlas?
(ima vezze i sa geografijom i sa istorijom)
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime10/13/2008, 11:37 pm

Atlas je bio div koji na svojim ramenima drži nebeski svod, sin titana Japeta i okeanide Klimene

Po njemu se naziva stenoviti predeo dug dve hiljade kilometara u severozapadnoj Africi u koji se Atlas, navodno, pretvorio posle smrti; zatim, okean koji oplakuje zapadne obale njegove nekadašnje zemlje; geografski ili zvezdani atlas; jedna od najvećih mrlja na istočnom delu planete Merkur; ostrvo koje je nastalo u mašti filozofa Platona, a koji su mnogi istraživači uzalud tražili (neki često i "otkrivali"), nazvan Atlantis ili Atlantida.

Atlas je učestvovao u neuspeloj pobuni titana protiv olimpskih bogova. Kao jedan od poraženih, Atlas, prema Zevsovoj presudi, mora za kaznu zauvek da nosi veliku težinu nebeskog svoda, odnosno stubova na kojima počiva. Samo jednom mu se pružila prilika da se oslobodi tereta, kad je u njegovu zemlju došao Herkul da mikenskom kralju Euristeju donese zlatne jabuke sa stabla koje su čuvale Atlasove kćeri Hesperide. Atlas se susretljivo ponudio da sam ubere jabuke ako Herkul umesto njega pridrži za to vreme nebeski svod. Herkul je znao da jabuke čuva nesavladiv zmaj koji nikad ne spava i zato je prihvatio Atlasov predlog. Atlas je doneo jabuke i opet se ljubazno ponudio da ih odnese u Mikenu. Svakako, za Herkula je to bilo očigledno lukavstvo. Naoko je prihvatio ljubaznu ponudu, ali je zamolio titana da na trenutak pridrži nebeski svod dok on sebi od trave napravi podlogu za rame jer ga ogroman teret bolno pritiska. Kad ga je Atlas odmenio, Herkul mu je zahvalio na ljubaznosti, uzeo zlatne jabuke i ubrzo s njima nestao. Atlas je svoj teret morao da nosi do svoje smrti, ali nije ga se oslobodio ni nakon nje.

Život je, uostalom, izgubio prilično neslavno. Budući da zbog starog proročanstva nije verovao strancima, nije pustio u zemlju ni junaka Perseja, koji je tim putem hteo da se vrati sa ostrva Gorgona, gde je ubio čudovište Meduzu. Štaviše, uvredio je Perseja izjavom da je njegovo hvalisanje Meduzinim ubistvom bogohulna laž. Persej mu je kao dokaz da govori istinu pokazao odsečenu Meduzinu glavu koja je bila tako strašna da se svako ko bi je pogledao skamenio. Tako se i div Atlas pretvorio u kamenu planinu, a njegova se glava i danas gubi u plavetnilu neba čiji će svod morati da drži do kraja sveta.
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Dorotea94
Zamjenik direktora
Zamjenik direktora
Dorotea94


Female Broj komentara : 8
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-06

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Geografija   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime10/13/2008, 11:43 pm

Ovo je stvarno super forum...narocito mi se svidio ovaj dio o Atlasu...super je
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime10/13/2008, 11:45 pm

Hvala, hvala...
Cool Cool Wink Wink Wink I love you I love you
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime10/14/2008, 12:16 am

Da li znate šte je epigenija ???

Ja znam!!! Razz
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime10/17/2008, 11:55 pm

Koliko vas zna neko mjesto koje ima ime kao vase prezime??
E pa ja znam jedno tj. jednu
Na nekim kartama Srbije mozete naci mjesto koje se zove Druzetici......
Dorotea94, clan ovog foruma, se preziva Druzetic... :O

Kolike su sanse za to????
Razz
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime10/31/2008, 1:59 am

Pa ima toga... Skoro sva sela imaju tako neka imena... Npr. Turkovići, Dobrići (Hercegovina)...

Nego, vidim da niko ne odgovara na moje pitanje, pa evo odgovora... Epigenija je riječna dolina klisurastog oblika koja je usječena u izvišenje iznad nižeg zemljišta.
A meni nije jasno šta je to orogoneza? Taj pojam ima u knjizi geografije za IX razred na 37 stranici, u prvom redu ispod slika. Ako iko zna molim pomoć...
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/3/2008, 1:39 pm

lol! lol!
Aj bas da viidim... Reci mi šta je Musala??
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/3/2008, 1:41 pm

Najviši vrh u Bugarskoj i na Balkanskom poluostrvu,visok 2.925 metara


jos nesto..XD
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/3/2008, 1:48 pm

Sta je Krakatoa, zasto je poznata i gdje se nalazi.... =p
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/3/2008, 1:52 pm

TO JE BILO OSTRVO U iNDONEZIJU...
bilo je vulkanskog porjekla i eksplodiralo je...1883 je eksplodiralo i to je najpoznatija eksplozija svih vremena..

od tog ostrva nije ostalo nista...ali danas na tom mjestu postoji ostrvo Rakatu


jos nešto... lol!
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/3/2008, 2:01 pm

JA STVARNO TI KAŽEM...UČILI SMO TO I ZAPAMTILA SAM TO PO TOME KAKO NAM JE TO NASTAVNICA OBJAŠANJAVALAL...CRKLA SAM OD SMJEHA...


OVAKO ONA..

i sta se desi sa vulkanskim ostrvom

Kaaa-bummmmmmmmm


lol! lol! lol! lol!
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/3/2008, 2:03 pm

Sta kaze maca? mjau...
Sta kaze cuko? av av
Sta kaze vulkanasko ostrvo u Indoneziji? Kaaa-bummmmmmmmm xD
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/3/2008, 2:09 pm

Sta je Alpha Centauri? =p
Na vrh Go down
Pyranth
Moderator
Moderator
Pyranth


Male Broj komentara : 194
Age : 29
Mjesto : Ono tamo vamo pa skrenes desno
Registration date : 2008-11-26

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/7/2008, 5:49 pm

SerbianFighter (citat):
Sta je Alpha Centauri? =p

Nama najbliza zvijezda... udaljena 40 svjetlosnih godina (tako nesto)...

A sta je Midzor?
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/7/2008, 5:57 pm

Mislim da je planina al me ubi ako znam gdje je...
Na vrh Go down
Pyranth
Moderator
Moderator
Pyranth


Male Broj komentara : 194
Age : 29
Mjesto : Ono tamo vamo pa skrenes desno
Registration date : 2008-11-26

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/7/2008, 6:04 pm

Nije planina vec vrh Stare Gore........
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/7/2008, 6:06 pm

A sta je Lovćen???
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/7/2008, 6:09 pm

lol! lol! lol!

to ti je planina u Crnoj Gori...ona je granica između dve crnogorske prirodne oblasti...btw.Na njoj je sahranjen najviši i najpametniji Crnogorac tj.Petar Petrović Njegoš....


sramite se... lol!
Na vrh Go down
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/7/2008, 6:15 pm

Postavis pitanje pa ga odgovoris poslije dva minuta, nisam ni stigao pogledati Wikipediju... xD
Na vrh Go down
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/7/2008, 6:19 pm

Pyranth (citat):
Darty (citat):
lol! lol! lol!

to ti je planina u Crnoj Gori...ona je granica između dve crnogorske prirodne oblasti...btw.Na njoj je sahranjen najviši i najpametniji Crnogorac tj.Petar Petrović Njegoš....


sramite se... lol!

Jaoj, hvala na informaciji, samo je problem sto sam vec mio na njegovom grobu... Covjek ima citav MAUZOLEJ na samom vrhu... Ja mu se divim...

NIJE TAČNOOOOOOOOOOOOOOO......on nije sahranjen na samom vrhu...hahahahah..ne znas ni gde si bio...on je sahranjen malo niže...tako je želio...rekao je ovako:

-Moja želja je da me sahranite na Lovćenu ali ne na najvećenm vrhu nego niže...Na najvećem sahranite većeg i pametnijeg Crnogorca od mene...


dan danas to je mjesto prazno




VI NEMATE POJMA... lol!
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/8/2008, 2:47 am

Ma znam sve to bila sam gore, Evo da vam ispricam jednu anegdotu, zbogkoje mi se Lovcen smucio...
Prije jedno 4-5 god. odlucimo mama, tata i ja da odemo gode autom. I sve ide extra, picimo mi gore, kad odjednom nesto se zacu! Mi sta je, kad ono auto crko ko crkotina. Mi izasli, gledamo, tata nesto cacka, kad ce meni mama kao djetetu od 3 godine : ,,Dodji mico ovamo, ajmo da vidimo onog magu i konju tamo...,, , a na livadici pored pasli neki magarci.,.. ma divljac, ne bih ja onome prisla ni u snu! I docekali mi vucnu sluzbu, utovarili oni i nas i auto, kad mi krenusmo nizbrdo onim kamionom... meni se zivot smucio!!!! Hvala bogu da sam zaspala, inace bi se ispovracala al ono bas... I stigli mi u hotel, i naravno - POPADALI od umora... Tata je morao da placa vucnoj sluzbi, mama je morala da trpi mene da joj spavam u krilima u onom uzasnom kamionu jer nije bilo bas proistora, a ja... Eh, to je zivot... CUPAV I DLAKAV!!!
I od tad ja dok cujem rijec ,,Lovcen,, pomislim na nas neuspijeli POKUSAJ odlaska gore... Eto, tako je to bilo...
Hvala bogu, bila sam gore par godina poslije sa bakom i jos nekim pijateljima. bas je divno, pogled je super! Samo ima previse sterenica... xDxD LoL
Eto, to je moja prica!!
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/8/2008, 3:31 pm

dirljiva prica... lol!


mi smo gore trebali ici sa Ekskurzijom ali su nam to izbacili...ali nema veze...za to vrjeme smo bili na bazenu sa slanom vodo..osjećaj

PREDOBARRRRRRRRRRRRR...
Na vrh Go down
Pyranth
Moderator
Moderator
Pyranth


Male Broj komentara : 194
Age : 29
Mjesto : Ono tamo vamo pa skrenes desno
Registration date : 2008-11-26

Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime12/8/2008, 5:28 pm

Darty (citat):
Pyranth (citat):
Darty (citat):
lol! lol! lol!

to ti je planina u Crnoj Gori...ona je granica između dve crnogorske prirodne oblasti...btw.Na njoj je sahranjen najviši i najpametniji Crnogorac tj.Petar Petrović Njegoš....


sramite se... lol!

Jaoj, hvala na informaciji, samo je problem sto sam vec mio na njegovom grobu... Covjek ima citav MAUZOLEJ na samom vrhu... Ja mu se divim...

NIJE TAČNOOOOOOOOOOOOOOO......on nije sahranjen na samom vrhu...hahahahah..ne znas ni gde si bio...on je sahranjen malo niže...tako je želio...rekao je ovako:

-Moja želja je da me sahranite na Lovćenu ali ne na najvećenm vrhu nego niže...Na najvećem sahranite većeg i pametnijeg Crnogorca od mene...


dan danas to je mjesto prazno




VI NEMATE POJMA... lol!

A jbg sada, ima jedan vrh visi za 50 metara i nije istina da je to mjesto prazno! Ima TV stanica ili nesto slicno... lol! lol! lol!
Na vrh Go down
Sponsored content





Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!   Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!! Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Sva pitanja vezana za geografiju ovdje!!!
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Forum za učenike osn. škola u Banjaluci :: Školski predmeti :: Geografija-
Idi na:  
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions