Forum za učenike osn. škola u Banjaluci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum za učenike osn. škola u Banjaluci

Na ovaj forum neka se prijave svi koji idu / su u skorije vrijeme išli u neku od osnovnih škola u Banjaluci!!!
 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?

Go down 
+5
Dorotea94
SerbianFighter
Darty
Pyranth
Determinanta
9 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/26/2009, 10:39 pm

razlika je ...ovo je privatna skola.....jbg.... Very Happy ..al svako ima svoje misljenje...
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/26/2009, 11:09 pm

PETRICA (citat):
mo ko vrjedja tvoje misljenje jesi ti normalna?gde sam ja tvoje misljenje pocjenila_JA PITAM KOJA JE RAZLIKA????



AJ MALO LOGIKE....DA JE TO TAKO KO STO VI KAZETE DA JE TAMO LAKSE I TO SVE STO STE NABROJALE SVI BI TAMO ISLI....ne uce oni nista drugo sto i mi ucimo.... nisu oni pali sa marsa pa da znaju nesto bolje i vise....


JA SAMO PITAM OBJASNJENJE AKO HOCES...AKO NECES RECI NECU I GOTOVO.

Vrijedjas ga ti kad kazes:
Citat :
ma jebla vas katolicka ja vas ne razumjem...
. Za mene ovo je uvreda.
A gledaj sad, nemoj stvari gledat sad ko gdje ide, opet ti dodje na ono sta je ,,IN,, i kako rade drugi... I niko nije NIKADA rekao da oni znaju bolje, niti da znaju vise. To samo moze neko tako da MISLI, ili da ne misli. Ja ne mislim tako.
JA se jos nisam u potpunosti odlucila u koju cu srednju skolu da idem. Imam pitanja, i zato cu da odem i u jednu i u drugu u ovom polugodistu pa da pitam.

Zasto ja hocu da idem u srednju skolu?
Zelim da nastavim svoje obrazovanje i poslije nje, tj. da idem na fakultet. Ono sto moram da znam da bih ga normalno pohadjala jeste da znam da ucim. Zato hocu da idem u srednju skolu, jer je to mijesto koje treba da mi pruzi priliku da naucim da ucim, i naravno uz to da nesto naucim. Ja to sada ne znam kako da radim, jer sam u osnovnoj skoli uvijek bila cisti ,,kampanjac,, , kao i neki od mojih prijatelja. Dakle, definitivno mi je potreban osnov za fakultet, tj. ono sto cu da naucim u srednjoj skoli.
Sta ja zelim od srednje skole?
Upravo to - da me nauci da ucim. Ja ne zelim da se u srednjoj skoli previse zamaram nekim stvarima koje nisu neophodne, jer je ona opet ,,OSNOVA OSNOVE,, . vecina ljudi se tek nakon srednje skole odluci za zanimanje u zivotu, i zbog toga mislim da ne bi trebalo da u srednjoj skoli ucim neke stvari koje se opet uce na fakultetu tj. one koje cu nauciti od danas za sutra, jer znam da me ne zanimaju i da mi nikada nece trebati.
Razlika: Banjalucka gimnazija - Katolicka gimnazija
Banjalucka gimnazija je jedna od najboljih skola u Banjaluci. Ona postoji od 1895. te je ujedno i najstarija skola u gradu. Nju pohadja oko 1000 ucenika, rasporedjenih u tri smijera: Opsti, Drustveno-jezicki i Prirodno-matematicki.
Statistika iz prethodnih 20 godina nam govori da vecina ucenika koji su prosli prvi razred gimnazije su je zavrsili, te upisali fakultet. Kako su oni rekli, njihova predznanja su im mnogo pomogla da savladaju gradivo fakulteta, te kazu da im je bilo menogo lakse nego ucenicima iz drugih skola.
Ovo sve govori da je gimnazija jedna odlicna skola, i da je definitivno vrijedi zavrsiti. Odlican osnov za fakultet, ali i odlicno opste znanje za zivot.

Katolicka gimnazija u Banjaluci je novootvorena skola. Postoji vec 3 godine, i broji ukupno oko 140 ucenika. Svega 20% ucenika je katolicke vjeroispovijesti.

Ovo su sve bile cinjenice, sada da cujete moje misljenje ,,izvuceno,, iz onoga sto sam cula.

U Banjaluckoj gimnaziji rade stari, iskusni profesori, kod kojih se mozete spremiti na sve i svasta. ,,Ono sto prodjes u gimnaziji neces proci nigdje, ali to naravno nosi i loseg sa sobom.,, , rekla mi je drugarica koja pohadja 3. razred. Mislim da je plan i program po kojem se radi u toj skoli preobiman, sto znatno utice na ucenike ali i na njihovu volju za ucenjem, pa i za nastavkom skolovanja. NPR. iz biologije jedna od prvih lekcija je ,,Tkiva i celije,, , od koje se za 4 casa obradjuje 30 stranica A4 formata. Sta je previse previse je. Ja ne kazem da ja to necu moci nauciti, ili da je to nesto nedostizno, samo mislim da je to bacanje vremena ni za sta. Uredu, onaj ko voli biologiju neka izvoli, ali ja licno ne znam da ce meni tih 30 stranica ikada u zivotu biti potrebno. Prihvatam ,,izazov,, , ako se to tako moze nazvati, ali mislim da nema potrebe za tim.
Koliko sam informisana, u katolickoj gimnaziji profesori su mnogo mladji nego ovi iz Banjalucke gimnazije.To na stranu, ali ono sto mene zanima nema veze sa njima.Kazu da je obim gradiva smanjen. To moze da bude odlicno, a moze da bude i grozno. Ja mislim, da je Katolicka gimnazija pravo mijesto za mene. Ako su izbacili ono suvisno o cemu sam govorila, onda je to upravo ono sto trazim. Ne zelim da ucim nesto sto mi nikada neci trebati, a da to sve sutra zaboravim.

Obije te skole su odlicne, obije mi pruzaju odlicnu osnovu za dalje, pitanje je samo u tim maaaaaalim nijansama, koje treba izvagati, a ne mogu vam nista reci dok ne odem i ne pitam u svakoj nskoli pojedinacno kako i sta.


Eto, Petra, jel dobro OBJASNJENJE??
WinkWink


Administrator: komentar modifikovan dana: 1/27/2009, 1:46 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/26/2009, 11:11 pm

maya (citat):
razlika je ...ovo je privatna skola.....jbg.... Very Happy ..al svako ima svoje misljenje...

Ja mislim da to nije privatna skola. Skoro pa da sam sigurna, jer je ne finansira privatnik, nego KATOLICKA CRKVA.
Ali ne mogu nista da tvrdim dok ne pitam...
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 12:13 am

jwgiognpoWQ


Darty: komentar modifikovan dana: 1/27/2009, 6:52 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 12:59 am

Administrator (citat):
maya (citat):
razlika je ...ovo je privatna skola.....jbg.... Very Happy ..al svako ima svoje misljenje...

Ja mislim da to nije privatna skola. Skoro pa da sam sigurna, jer je ne finansira privatnik, nego KATOLICKA CRKVA.
Ali ne mogu nista da tvrdim dok ne pitam...

ja sam cula da jest...al pojma nemam.. confused confused .ma nije ni bitno..ugl...razlika je... Very Happy lol!
Na vrh Go down
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 1:01 am

bilo kako bilo meni se sad ide u gimnazijuuuu............pa cu se opet predomisliti...vjerovatno.......a mozda i necu lol! lol! lol!

ugl ja bi voljela ako budem isla negdje da zavrsim s vama u raz il u kat s ninom ili u gimn sa petrom....... lol! lol! lol!
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 2:23 am

Ne znam sta bih ti rekla...
Nije meni sad nesto do toga s kim... Nek ide gdje ko hoce, meni je bitno da sam ja sebi izabrala ono sto mislima da je najbolje.
Naravno, bilo bi vrlo lijepo kad bi nas zapalo isto odjeljenje... Very Happy:D Twisted Evil Twisted Evil Ali necu da gledam po tome ko ce gdje, ili sta je sad ,,u modi,, ... lol
Wink Wink Wink Wink
lol!
What a Face What a Face What a Face Smile Very Happy Smile Smile Smile Smile Surprised
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
SerbianFighter
Moderator
Moderator
SerbianFighter


Male Broj komentara : 314
Age : 29
Mjesto : Bogu iza nogu, pa prva desno.
Registration date : 2008-09-06

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 3:43 am

Aj kad ste se toliko raspricale o skoli da i ja malo, nisam odavno..xD

Ova "svadja" oko toga kakva je koja skola je glupost, jer svaka skola ima dobre i lose strane.
E sad zavisi kako ko gleda.

Sto se tice gradiva meni je svejedno. Nije mi problem nauciti tih 30 stranica za 4 casa, nije da sam naviko - knjige koristim za podmetanje pod klimave stolove a ne za ucenje..xD

Kako ja vidim stvari postoje tri gimnazije - "obicna", katolicka i privatna.
Privatna je za onu djecu koja ne znaju puno ali im zato roditelji to mogu priustiti. U BL ima privatna gimnazija Aperion - mislim da se tako zove,
izgleda ljepse nego vecina vladinih zgrada.
Veci profesora je maldo osim njih nekoliko i to oni koji predaju predmete za koje je potrebno iskustvo ne samo znanje.
Sve ucionice su dobro opremljene, u svakoj kompjuter, kamera, projektor i platno za prezentacije.
Kabinet recimo hemije ime sve potrebne hemikalije za izvodjenje onih ogleda iz knjige i sl.
Ali zato je jedna skoska godina oko 2000KM, s tim da ne primaju djake po ocjenama nego po tome ko prije uplati pare.
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Katolicka gimnazija je za one koji misle da je "obicna" gimnazija samo gubljnje vremena jer se uce nepotrebne stvari.
Znam da ima manje gradiva al nekako mi je to vise bjezanje od problema.
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
"Obicna" gimnazija je za one koji se ne ljute kad im profesor kaze da nauce 10 strana za sledeci cas - dobro ljute se malo...xD
To je za djecu koja:
1) Provode pola dana uceci jedan predmet da bi ga znali za sutra
2)Uce manje a znaju vise (npr. ja...xD).

Ja ostajem pri ovoj gimnaziji jer pravo da ti kazem nije mi problem ako je teza, pa i u osnovnoj ucis stvari koje ti nikad u zivotu nece trebati al se niko ne buni oko toga...xD

Bilo bi lijepo da upadnemo u isti razred, il bar da smo ista smjena, ako nista...xD

Evo cure i momci dosta od mog pospanog mozga...xD
Ako hocete svadjajte se i dalje, ako ne...problem rijesen , problem solved i tako dalje na ostalim jezicima...
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 1:21 pm

SerbianFighter (citat):
Aj kad ste se toliko raspricale o skoli da i ja malo, nisam odavno..xD

Ova "svadja" oko toga kakva je koja skola je glupost, jer svaka skola ima dobre i lose strane.

Niasm nikad rekla da je ijedna skola ,,glupost,, , to mozda neko drugi... xD

SerbianFighter (citat):

Katolicka gimnazija je za one koji misle da je "obicna" gimnazija samo gubljnje vremena jer se uce nepotrebne stvari.
Znam da ima manje gradiva al nekako mi je to vise bjezanje od problema.

Znaci, za mene.
A gdje ti je problem? Tj. od cega bijezis?


SerbianFighter (citat):

Ja ostajem pri ovoj gimnaziji jer pravo da ti kazem nije mi problem ako je teza, pa i u osnovnoj ucis stvari koje ti nikad u zivotu nece trebati al se niko ne buni oko toga...xD

Da, ali ti NEMAS PRAVO da biras hoces li ili neces u osnovnu, ili u koju osnovnu ces da ides. Koliko ja znam, OSNOVNO skolovanje je obavezno, zato se i zove OSNOVNO, i mislim da je to neko opste znanje koje svaki covjek mora da stekne prije bilo cega drugoga.
A o obimu gradiva u osnovnoj skoli necu raspravljati. Slazem se da ima malo nepotrebnog, ali ti je to u vecini slucajeva potrebno za srednju skolu.
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Darty
Moderator
Moderator
Darty


Female Broj komentara : 298
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2008-11-18

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 2:06 pm

ENGSI[IEOWRG


Darty: komentar modifikovan dana: 1/27/2009, 6:52 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 3:33 pm

PETRICA (citat):
evo ajd procitala sam ovo i od nine i ace i samo da kazem vi niste normalni kako mozete toliko da pisete...al aj dobro...xD

ovo su dva razlicita misljenja i meni je draze acino jer se u potpunosti slazem sa njim i sada da ne ponavljam rjeci njegove eto...ja mislim isto da nije problem *bar men* uciti 2 sata vise....ali kada to zavrsim imacu Gimnaziju....vi kazete ucite nepotrebne stvari...ljudi moji to je stvar licne kulture da ti znas vise...zar bi htjeo kao onaj propalica da nemas pojma o onome sto te ne zanima...eto mene bas toliko ne zanima ni hemija ni fizika ali je opet donekle zanima i ucim je...sta cu opet me zanima i sta su alkani i on cega se sastoji molekul...to je stvar opste kulture...Nina kaze da je ne zanima tolika biologija...pa draga nina zar te ne interesuje bar malo od cega si ti sama napravljena i te sve silne celije i sve te stvari

vi mislite da ce te vi tam okao bolje proci ...hehe ucicete i vi kao i mi....ali postoji i stvar prestiza...koliko god to bili strogi nastavnici u ovoj pravoj gimnaziji oni su jako pametni i cjenjeni ljudi u BL.i kako nemislite da ce te imati tu cast da vam oni predaju...mislim za mene je to cast...nekazem da su u katolickoj neki glupi i to...i tamo su pametni i obrazovani ali....postoji nesto sto ove nastavnike i ovu gimnaziju stavlja na prvo mjesto....mislim da je gimnazija ne valja nebi ovoliko trajala dok katolicka postoji koliko vec neke 3 god.

Mislim radite sta ocete ,nina shvatam sta zelis da kazes,da zelis ono ko svako normalna manje da radis vise da dobijes...ali to nema nigde....shvatam te kazem ti jos jednom ali ne slazem se sa tobom i ja mislim da po tom pitanju necu se nikada sloziti...nemoj se tu ljutit ja ti sve fino kazem...

ti kazes njima da nisu normalni...a skontaj koliko si napisala... lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Na vrh Go down
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime1/27/2009, 3:38 pm

ja mislim da svako treba upisat ono sto stvarno zeli i misli da je najbolje za njega sta god da to bilo... mislim da je pomalo glupo o ovome se bas toliko raspravljati jer svako ima drugacije planove za kasnije i samim tim smatra da je skola koju je on odabrao bolja (za njega) ali ne i da su druge lose......pa sve su skole dobre samo zavisi sta kome odgovara i kome sta treba...to je moje misljenje....


maya: komentar modifikovan dana: 1/27/2009, 11:57 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
CropDown

CropDown


Male Broj komentara : 4
Age : 36
Mjesto : Osijek
Registration date : 2009-05-25

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime8/6/2009, 2:16 am

Ljudi shta wam je !? Sami ste sebi rekli reshenje problema : " swako nek upishe ono shto zeli ! " . . . Rasprawljanje na temu koja je shkola bolja , zawisi kako gledash na tu shkolu , ili kao shto Aca rece swaka ima swoje prednosti i mane ! Ja wolim racunare , matematiku , programiranje i upisao sam Gimnazija smer informatika , jer cu steci ogromno pred znanje za fakultet , iako je gradiwo preteshko ! To je pitanje koje ziwot znaci !
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime8/26/2009, 10:46 pm

I na kraju nasa draga Petrica ne upisa Gimnaziju... a ja da. Smile)) lol
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
maya

maya


Female Broj komentara : 110
Age : 30
Mjesto : BORIK,Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-10-10

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime8/31/2009, 10:49 am

i ja isto upade...Gimnazija - jezicki... Very Happy Very Happy Very Happy cheers
Na vrh Go down
Stari drugar

Stari drugar


Female Broj komentara : 23
Age : 29
Mjesto : Banja Luka
Registration date : 2010-12-04

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime12/4/2010, 6:06 pm

Vasa Petrica je propala najvise od vas svih
A i ti Nina isto,koliko si se s mnom raspravljala i eto xD
Ti mene si kopirala xD
Na vrh Go down
Determinanta
Direktor (admin)
Direktor (admin)



Female Broj komentara : 462
Age : 29
Mjesto : Banja Luka, BiH
Registration date : 2008-09-05

Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime12/4/2010, 6:28 pm

Ko tebe copy, ti njega paste.
Na vrh Go down
https://osn-skole-bl.bosnianforum.com
Sponsored content





Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?   Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati? - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vaša mišljenja - koju školu i zašto izabrati?
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» U koju cete se srednju skolu upisati?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Forum za učenike osn. škola u Banjaluci :: Školski predmeti :: Odabir srednje škole-
Idi na:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions